
Glasovalna številka: P287
Laura Gorenc
DEKLICA IN TRIJE PTIČKI
OŠ Bistrica, PŠ Kovor
Nekoč je živela deklica. Nekega dne so k deklici prileteli trije ptički. Nekega večera, ko so se skupaj igrali, je mimo prijezdil princ. »Pazita se zlobne čarovnice.« je rekel princ in odjezdil dalje. Deklici je bil princ zelo všeč. Naslednjega jutra so se odpravili v gozd, da bi nabrala nekaj gob za juho. »Izgubili smo se.« je rekla deklica. Čez nekaj ur pa so zagledali hišico. »Juhu! Rešeni smo!« je zaklicala deklica. Nenadoma so se odprla vrata. »Kar vstopite«. je rekla stara čarovnica. Deklica in trije ptički so vstopili. »Tako. Moji ste.« je dejala stara čarovnica. Ptičke je zaprla v staro kletko, deklico pa privezala na stol. Čarovnica je začela delati napoje. Tretji ptiček se je izmuznil skozi odprtino in šel iskat princa. »Vi boste moja večerja.« je rekla čarovnica. Tedaj pa sta skozi vrata vstopila princ in ptiček. »Izpusti jih, sicer boš ob glavo.« je rekel princ. Čarovnica jih je izpustila in zbežala. Princ, deklica in trije ptički so odjezdili proti gradu. Princ in deklica sta se poročila in živela srečno do konca svojih dni.