Glasovalna številka: P266

Filip Primon

MEDO JAKA GRE NA POTEP

OŠ Maksa Pečarja

 

Medo Jaka je bil majhen, a zelo nagajiv in radoveden medvedek. Želel je raziskati svet, a mu mama ni dovolila.

Nekega dne je mali medo na skrivaj odšel. Šel je v gozd, kjer je srečal lisico. Kmalu se je stemnilo in medvedka je bilo zelo strah, zato je hotel zakuriti ogenj. Mama ga je medtem iskala in bila je zelo zaskrbljena. Medo je nabiral suhe veje, zato mu je kmalu uspelo zakuriti ogenj. Moral je prespati v gozdu. Naslednji večer je srečal medveda, ki mu je povedal zgodbico o polžku in gobi. Ko je bilo zgodbice konec, je mali medo zaspal. Naslednje jutro je šel naprej. Dolgo časa je potoval in prispel v Ameriko. Ko je koga srečal, ga ni razumel, saj so vsi govorili angleško. Videl in občudoval je veliko različnih stvari: hotel, luna park in Mc Donalds. Šel je v Mc Donalds in si naročil bic mac in ocvrti krompirček. Ko se je najedel, se je odpravil še v luna park. Šel je na vrtiljak, kjer se je vrtel tako visoko, da je videl celo Ameriko. Potem je Šel še na gosenico. Čisto se mu je zvrtelo, saj se je gosenica zelo hitro vrtela v krogih. Ko se je gosenica ustavila, je šel nekaj popit. Natakar ga je vprašal, kaj bo naročil in odločil se je za milk šejk. Nato se je odpravil na sprehod med stojnicami, kjer si je kupil nogometno majico, ki je stala 8 eur. Zagledal je nogometno igrišče in šel igrat nogomet. Igral je s prijateljem, ki je bil tudi nogometaš - golman. Po zaključeni igri je šel nekaj pojest. Naročil je špagete in cocacolo. Nato se je odločil, da gre domov.

Mama se ga je zelo razveselila, a ga je tudi okregala, saj je šel brez vprašanja od doma.